Dofinansowanie projektu pt. Andreas Ernst - kłodzki architekt

plakat wystawy .jpg

Miło nam poinformować, że wniosek o dofinansowanie muzealnego projektu złożony  do Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w listopadzie 2018 r. został pozytywnie rozpatrzony. Partnerem Muzeum Ziemi Kłodzkiej w tym zadaniu jest  Muzeum Śląskie w Görlitz.

W ramach projektu "Andreas Ernst - kłodzki architekt"  zostaną dofinansowane następujace zadania: 

 - zorganizowanie dwujęzycznej wystawy popularyzującej dzieła kłodzkiego architekta Andreasa Ernsta mało znanego mieszkańcom Kłodzka i Niemiec. Wystawa będzie podsumowywała dorobek architekta, przeniesie widzów w czasy przedwojennego Kłodzka, ukaże także obecny stan budynków Ernsta. Jej wielowymiarowy charakter, dzięki zastosowanym rozwiązaniom aranżacyjnym, pozwoli widzom przenieść się w czasie, docenić zarówno ogólne widoki jak i detale budynków zaprojektowanych przez architekta, a także poznać historię rozwoju miasta. Na wystawie zostaną pokazane projekty artysty, dokumenty, przedwojenne oraz współczesne fotografie z jego realizacjami, elementy wystroju wnętrz kłodzkich domów z przełomu XIX i XX wieku. Ukazane zostaną także style architektoniczne, w których poruszał się artysta: historyzm, secesja i modernizm.

- wydanie dwujęzycznego katalogu do wystawy

-  stworzenie i przeprowadzenie polsko-niemieckiej gry terenowej o dziełach architekta (przyjazd grupy z Görlitz) 

- przygotowanie i wygłoszenie w Muzeum Śląskim w Görlitz wykładu wraz z pokazem multimedialnym o życiu i twórczości architekta

Na wystawę zapraszamy już dziś. Jej otwarcie odbędzie się podczas tegorocznej Nocy Muzeów 18 maja 2019 r., o godz. 19.30.